Natječaj Hrvatskih voda "Najmlađi za vode Hrvatske" 2013. - osvojili smo prvu nagradu u čak dvije kategorije!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 6. 9. 2013.

Tijekom prošle školske godine (2012./2013.) u školi je proveden cjelogodišnji školski projekt "Voda" koji smo predstavili i na mrežnim stranicama škole. Kako je projekt bio više nego uspješan, a Hrvatske vode su raspisale natječaj Najmlađi za vode Hrvatske - pozivajući osnovne škole da prijave projekte na temu vode i to u nekoliko kategorija, učiteljica matematike Aleksandra-Maria Vuković izradila je interaktivni multimedijski CD - s prikazom aktivnosti i radionica projekta i prijavila školu na navedeni natječaj.

Čekanje kroz ljeto se isplatilo! Ovih dana je stigla obavijest da je naša škola osvojila prvu nagradu u čak dvije kategorije: kao najbolja škola i najbolji projekt...

U četvrtak 5. rujna 2013. u Zagrebu je u poslovnoj zgradi Hrvatskih voda održana svečana akademija povodom 137. godišnjice postojanja Hrvatskih voda i obilježavanja 7. rujna - Dana Hrvatskih voda. Svečanoj akademiji su nazočili visoki dužnosnici Hrvatskog Sabora i Vlade Republike Hrvatske, a prisutnima se osim generalnog direktora obratio i ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina koji je podijelio tradicionalne godišnje nagrade Hrvatskih voda.

Generalni direktor Hrvatskih voda Ivica Plišić uručio je nagrade Hrvatskih voda djeci i osnovnim školama za najbolje radove u projektu "Lijepa naša Sava" i natječaju Hrvatskih voda "Najmlađi za vode Hrvatske" koji je pokrenut povodom obilježavanja međunarodne godine voda za osnovne škole u Republici Hrvatskoj.

Natječaj je bio raspisan u više kategorija, a posebno su bile ponosne naša ravnateljica Karmen Sklepić i naše učiteljice Ljubica Žabek-HorvatićAleksandra-Maria Vuković kao nagrađeni uzvanici. Ravnateljica je ispred svih učitelja i učenika naše škole primila prvu nagradu koju smo osvojili u čak dvije kategorije: kao najbolja školanajbolji projekt.

Na natječaju smo pobijedili s cjelogodišnjim školskim projektom "Voda" koji se provodio tijekom prošle školske godine i to na razini cijele škole. U projektu su sudjelovali svi učitelji i učenici škole, a aktivnosti projekta su realizirane kroz redovnu nastavu i izvannastavne aktivnosti. Osim prve nagrade i plakete, ravnateljica i učiteljice su se kući vratile s pregrštom edukativnih materijala, majica, postera i vrlo vrijednim istraživačkim kompletom za nastavu prirode/biologije.

Ovom prigodom se zahvaljujemo našoj učenici Sanji Gregorinčić (7.r) koja je svojim prekrasnim likovnim ilustracijama dopunila interaktivni multimedijski CD te time pridonijela kvaliteti prezentacije projekta.

Aleksandra-Maria Vuković
učiteljica matematike