Dan sporta 2013.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 6. 2013.

Ove godine smo posljednji dan škole obilježili Dan sporta. Premda je prema Školskom Kurikulumu obilježavanje Dana sporta bilo predviđeno za 31. svibanj, zbog vremenskih prilika smo odgodili obilježavanje na posljednji dan škole - 14. lipnja 2013.

Tako je tradicionalni školski ples u organizaciji učenika 8. razreda održan dan ranije, a posljednjeg smo dana biciklirali, trčali kros, igrali nogomet i odbojku te nezaobilazni graničar, a svoje su snage u nogometu odmjerili i naši učitelji i učiteljice sa osmašima...

Tradicionalni Dan sporta ove godine započeo je biciklijadom. Jedna grupa učenika predmetne nastave trčala je kros na trim stazi a druga grupa  učenika u pratnji učitelja provozala se u 15 km dugoj ruti našom općinom.

Start je bio ispred škole pa  kroz Vukanovec, Gornju Dubravu, Dragoslavec Breg, Dragoslavec Selo, Križopotje i natrag do igrališta u Gornjem Mihaljevcu gdje se nastavilo sa sportskim igrama i  susretima.

Odigrali su se međurazredni susreti u nogometu, graničaru i odbojci dok su se učenici razredne nastave natjecali u štafetnim igrama i graničaru.

Dan sporta završio je nogometnim utakmicama između učitelja i učenika te učiteljica i učenica 8. razreda. U oba susreta slavili su učitelji.

P.S.
Čuli smo da sedmaši jedva čekaju sljedeći Dan sporta, jer će navodno "rasturiti" u utakmicama s učiteljima i učiteljicama... E, pa vidjet ćemo dogodine ;-)

Dijana Radek
učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture

Foto-zapise s biciklijade pogledajte na foto-galerija-biciklijada (fotografije je snimila učiteljica Monika Cindrić), a kako je bilo na trim stazi i igralištima pogledajte na foto-galerija-igrališta (fotografije su snimile učiteljica Lidija Novak Levatić i pedagoginja Vesna Branilović).