I opet veliki uspjeh učeničke zadruge Klopotec

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 5. 2013.

11. - 12. svibnja u Zagrebu u Boćarskom domu održana je jubilarna 25. državna smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske u organizaciji Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Učenička zadruga Klopotec iz naše škole za 25. je smotru prijavila istraživački rad pod nazivom "Količina vitamina C u svježim i skladištenim starim i novim sortama jabuka" osvojivši odlično treće mjesto u državi.

I ove smo se školske godine bavili malim znanstvenim istraživanjem, pa smo se uspješno plasirali na 25. državnu smotru školskih zadruga u Zagrebu od 11.-12. svibnja 2013. Na smotru smo prijavili rad pod nazivom "Količina vitamina C u svježim i skladištenim starim i novim sortama jabuka". U konkurenciji radova osnovnih škola bilo je još 9 radova od kojih je nekoliko bilo zaista jako dobrih. Nadali smo se da bi i naš rad mogao postići barem prošlogodišnji uspjeh. Pa je tako i bilo.

Dvije naše učenice 8. razreda Karla Ladić i Melani Čeh su izradile plakat i PowerPoint prezentaciju i prezentirale rad pred četveročlanom komisijom. Nije im bilo lako jer su bile zadnje u svojoj kategoriji za prezentaciju rada. Ali su uspješno obranile rad uz teška pitanja komisije i pohvalu kako je taj njihov istraživački rad pravo malo znanstveno istraživanje onakvo kakvo se očekuje od studenata na fakultetima. Očekujući rezultate, malo smo obišli izložbu na kojoj su bili prikazani praktični radovi učeničkih zadruga iz cijele Hrvatske.

Rezultati su bili sjajni, cure su osvojile 3.mjesto u državi. Iskreno im čestitamo i nadamo se sličnim rezultatima u narednim godinama.

Monika Cindrić
učiteljica biologije