Terenska nastava u Veliki Grđevac

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 17. 5. 2013.

U ponedjeljak 13. svibnja 2013. učenici predmetne nastave su u pratnji predmetnih učitelja bili na terenskoj nastavi u Velikom Grđevcu.

Posjetili su i Đurđevačke pijeske, obišli Molve, realizirali razne zadatke na terenu, odigrali graničara i nogometnu utakmicu s učenicima OŠ Mate Lovrak iz Velikog Grđevca i usput se i dobro zabavili...

Terenska nastava i ove je godine obuhvatila jedan dio Hrvatske.

Posjet znamenitim Đurđevačkim pijescima kolokvijalno nazvanim peskima urodio je plodom pa smo obavili sve zadane zadatke.

U osnovnoj školi Mate Lovraka u Velikom Grđevcu pobijedili smo sve što smo mogli: i u graničarima i u malom nogometu. Razgledali smo memorijalnu sobu Mate Lovraka i saznali da je u većini predmeta bio dobar. Učiteljica koja nam je govorila o tom poznatom autoru Vlaka u snijegu i Družbe Pere Kvržice ulila nam je nadu da možda i u nama postoji neki skriveni književnik. Muzej Mate Lovraka je zaista lijepo uređen, lokomotiva s nekoliko vagona nas je najviše zanimala…tamo smo od našeg domaćina, prof. fizike Damira Štefulinca saznali o pretvorbi energije, prohodali početni dio pješačke staze i oprostili se od tog kraja.

Putem smo saznali o Industriji nafte i plina iz prve ruke, gospođa Ljubica koja je tamo radila govorila nam je o Molvama. Posjetili smo i crkvu u Molvama koja ove godine slavi 150 godina izgradnje. Jedna je od najljepših crkava u Hrvatskoj, ako ne i šire. Svećenik Tomislav oduševio nas je pričom o izgradnji crkve, kipu Majke Božje i pričom o Sv. Filomeni.

Zadovoljni smo što smo stekli nove prijatelje, što smo naučili nove pojmove, vidjeli i taj bilogorski, ali i podravski kraj, no prije svega dobro smo se zabavili pjevajući na autobusu!

Elena Krčan
6. razred

Foto-zapise s terenske nastave pogledajte na foto-galerija. Fotografije je snimio učitelj Alen Mudri.