Terenska nastava u Krapinu

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 13. 4. 2013.

U srijedu 10. travnja 2013. učenici 3. i 4. razreda su u pratnji svojih učiteljica bili na terenskoj nastavi u Krapini.

Obišli su poznati Muzej krapinskih neandertalaca, sudjelovali u raznim radionicama i istraživačkim aktivnostima, upoznali se i s ostalim važnim kulturnim i javnim ustanovama Krapine, ali su se stigli i poigrati u slobodno vrijeme...

Učenici razredne nastave  3. i  4. razreda, prema Godišnjem planu i programu, sudjelovali su u realizaciji stručne ekskurzije uKrapinu,10. travnja 2013. god., pri čemu su posjetili i razgledali Muzej krapinskih neandertalaca uz stručno vodstvo kustosa te uz vodstvo muzejskih voditelja aktivno sudjelovali u dvije radionice muzeja – Mali geolozi i Izrada odjeće krapinskog pračovjeka (umjesto tražene radionice Lov na Hušnjakovom koju zbog vremenskih neprilika – kiša i poplava, nije bilo u mogućnosti realizirati u to vrijeme).

U radionici Mali geolozi, učenici su vrlo zainteresirano sudjelovali, upoznali se s poslovima geologa, "istraživali" fosile i minerale.

Nakon razgledanja muzeja i prve radionice (koje su rađene paralelno – djeca su bila podijeljena u dvije grupe) svi zajedno, uz laganu šetnju gradom krenulo se do Muzeja Ljudevita Gaja u centru grada. Učenici su tako upoznali grad Krapinu i rodnu kuću našeg istaknutog borca za hrvatski jezik i tvorca prvog hrvatskog pravopisa. Na povratku u muzej na drugu radionicu, učenici su obišli Franjevački samostan i crkvu Sv. Katarine.

U drugoj radionici, Izrada odjeće krapinskog pračovjeka, prema uputama voditelja učenici su izradili svoje neandertalske torbe.

Nakon uspješno obavljenog radnog dijela ove stručne ekskurzije, učenici su preostalo slobodno vrijeme iskoristili za igru, okrjepu, nakon čega se krenulo kući.

Ljubica Žabek-Horvatić
učiteljica 4. razreda

Foto-zapise s terenske nastave pogledajte na foto-galerija. Fotografije je snimila učiteljica Ljubica Žabek-Horvatić.