Matija Zadravec drugi u županiji iz matematike

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 22. 2. 2013.

U Osnovnoj školi Mursko Središće 15. veljače 2013. je održano Županijsko natjecanje iz matematike.

Premda je ove godine županijsko natjecanje održano čak mjesec dana ranije nego prethodne godine naši učenici su ostvarili solidne rezultate, a Matija Zadravec je osvojio 2. mjesto i 2. nagradu u kategoriji sedmih razreda!

Ukupno je 10 učenika predmetne nastave naše škole sudjelovalo na županijskom natjecanju iz matematike ove godine (od 6. do 8. razreda) te se time potvrđuje trend posljednjih nekoliko godina da sve više i više naših učenika voli matematiku i želi se njome baviti i u slobodno vrijeme...

U 7. razredu Matija Zadravec je osvojio 2. mjesto i 2. nagradu, a Damjan Flinčec je, usprkos visokoj temperaturi i bolesti, osvojio odlično 5. mjesto. U konkurenciji 8. razreda odlično 6. mjesto zauzela je Anja Trstenjak te joj je samo 1 bod nedostajao da bude među onima čiji su radovi predloženi za Državno natjecanje. U konkurenciji 6. razreda naš najbolji predstavnik bio je David Kerman koji je osvojio 8. mjesto.

Još su na natjecanju bili šestaši: Bernarda Flinčec i Matija Srša, sedmaši: Mario Novak, Jelena Horvat i Lorena Trupković te osmaš Dejan Lesničar koji su redom ostvarili solidne rezultate i pretežno se smjestili u prvu polovinu konačne liste. Pohvaljujemo sve sudionike za uloženi trud kojim su došli do ove razine natjecanja, a posebno čestitamo najuspješnijem sudioniku naše škole ove godine - Matiji Zadravcu!

Mentorica svih sudionika je učiteljica matematike Aleksandra-Maria Vuković.

Aleksandra-Maria Vuković

Matija Zadravec - najuspješniji učenik naše škole ove godine na županijskom natjecanju iz matematike