eTwinning – projekt povodom Europskog dana jezika

Autor: Jasmina Novak, 15. 10. 2012.

OŠ Gornji Mihaljevec se već niz godina uključuje u obilježavanje Europskog dana jezika (26.rujna). Ove godine je u školi posebno ozračje jer se sudjeluje u eTwinning – projektu pod nazivom "Happy European Day of Languages 2012".

U projekt je uključeno 86 škola iz čitave Europe, pa i nekih drugih zemalja van Europe u kojima je službeni jezik francuski. Cilj projekta je bio svim školama poslati razglednicu mjesta i jedinstvenu poruku na materinjem jeziku kojom se predstavlja svoj jezik, školu i mjesto.

Učenici od 5. – 8.r. su tako pisali ove poruke, a izradili su i prvu raglednicu Općine Gornji Mihaljevec pod vodstvom svojih učitelja njemačkog jezika Marte Lončar – Vinković i Gorana Mikulana. Moramo napomenuti da je učenicima bilo vrlo zanimljivo pakirati poštu i pisati adrese, a još je veselije bilo kad je pristizala pošta u školu. Tako smo dobili razglednice iz Njemačke, Velike Britanije, Finske, Turske, Španjolske, Norveške, Islanda i drugih europskih zemalja. Iz dalekog svijeta su stigle razglednice sa Tahitija, iz Gvajane i Reunion Islanda, otočne države u Indijskom oceanu. Nakratko smo otputovali van granica svoje države, pa čak i kontinenta i vratili se pomalo zaboravljenom načinu komuniciranja među ljudima.

U školi su sve razglednice i poruke izložene na panoima u hodnicima i privlače pažnju učenika i djelatnika škole, ali i svih onih koji dolaze u našu školu. Upriličena će biti i izložba poštanskih markica iz zemalja sudionica projekta.

Marta Lončar - Vinković

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.