Terenska nastava učenika predmetne nastave

Autor: Milena Maračić, 7. 7. 2023.

13.6. 2023. učenici predmetne nastave su bili na terenskoj nastavi u Lici, točnije u Senju i Smiljanu.

Dobro raspoloženi smo krenuli ujutro ispred naše škole i uputili se autocestom prema moru i spustili se preko prijevoja Vratnik do mora.

Posjetili smo Muzej grada Senja i utvrdu Nehaj sve uz stručno vodstvo. Utvrda nas je posebno oduševila svojim izgledom, poviješću i pogledima koji se s nje pružaju prema moru, otocima i Velebitu. Naravno da smo osjetili i čuvenu senjsku buru koja se uvijek osjeti pod Nehajem. Stručno vodstvo u utvrdi nam se posebno svidjelo jer smo naučili puno toga o Uskocima i saznali što znači uzrečica „Čuvaj se senjske bure i brkate cure!“

Nakon kraćeg slobodnog vremena za jelo, sladoled i namakanje nogu u moru,  uputili smo se prema Memorijalnom centru Nikole Tesle u Smiljanu. Centar smo također razgledali uz stručno vodstvo i saznali puno zanimljivih stvari u ovom velikom znanstveniku. Malo smo bili razočarani jer nam nije bilo svima omogućeno igranje na zanimljivom igralištu, kupnja suvenira i korištenje toaleta, na što smo Memorijalnom centru poslali prigovor.

No, unatoč tome je raspoloženje u autobusima  tijekom putovanja bilo odlično, učenici su uživali u razgovoru, glazbi i druženju.

Ostale fotografije pogledajte u fofo-galeriji.

Marta Lončar-Vinković

« Svibanj 2024 »