„Read your way to better English“

Autor: Milena Maračić, 15. 6. 2023.

„Read your way to better English“ školski je projekt koji se provodi kroz digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club s više od 700 naslova e-knjiga. Projekt se provodi u osnovnim školama Međimurske županije i grada Čakovca i to kroz čitavu školsku godinu. U našoj školi, sudionici projekta su učenici polaznici Engleske grupe te učenici 7.razreda.

Cilj projekta je potaknuti učenike na čitanje na stranom jeziku, razviti naviku čitanja i ljubav prema čitanju. Kroz različite aktivnosti promiče se čitalačka pismenost kod djece koja je temelj za uspjeh u svim predmetnim područjima.

Učenici sudjelovanjem u projektu čitaju različita djela prilagođena njihovom stupnju znanja engleskog jezika te na radionicama, na različite načine,  interpretiraju pročitana djela (kvizovi, različiti pisani uratci, posteri, rasprava, itd.) i daju svoje mišljenje i kritički osvrt na o pročitanom djelu na engleskom jeziku.

Učenici su tako primjerice za vrijeme trajanja Svjetskog nogometnog prvenstva, čitali Soccer in the Street i osmislili vlastiti dizajn dresa reprezentacije. Učenici su rješavali različite zadatke razumijevanja, vokabulara i gramatike nakon pročitanog djela (Perseus) o grčkom junaku Perzeju te izrazili svoje mišljenje o djelu.

Osobito zanimljivo bilo je na satu engleskog jezika u 7.razredu kada su učenici upoznali slučaj poznatog detektiva Sherlocka Holmesa. Čitali smo i slušali priču (Sherlock Holmes: The Dying Detective), a potom su učenici pisali osvrt na knjigu, izrađivali križaljku, stavili sebe u ulogu likova i pisali dnevnik, upoznali najpoznatije glumce koji su igrali ulogu Sherlocka Holmesa na filmskom platnu.

« Svibanj 2024 »