„Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu“ Posjet OŠ Vratišinec, Biovrtu i OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 5. 6. 2023.

U petak, 2.lipnja 2023.g. u sklopu projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu“ ostvarena je suradnja između dviju škola i udruge Biovrt kroz međusobno posjećivanje i prezentaciju rada obje škole i udruge.

Učenicima i učiteljicama OŠ Vratišinec te predstavnicama udruge Biovrt prezentirali smo rad naše UZ Klopotec. Učenici članovi grupa čuvara prirode, vrtlara te mladih prirodoslovaca zajedno sa svojim učiteljicama opisali su aktivnosti koje su provodili cijele školske godine. Bilo je riječi o izradi kozmetičkih proizvoda, o ideji „Reci ne plastici“, o sušenju aronije, izradi čaja, o projekta Čuvara sjemenja i još mnogim aktivnostima u kojima sudjeluju naši marljivi učenici.

Nakon domaćinstva u našoj školi posjetili smo Biovrt u Novom Selu Rok, te OŠ Vratišinec. Biovrt nas je zadivio bioraznolikošću biljaka od šumskog vrta do voćnjaka. Gospođa Silvija Kolar Fodor ukratko nas je upoznala s vrstama na svom imanju. U OŠ Vratišinec su nas lijepo dočekali i ukratko nas upoznali s aktivnostima koje oni provode tijekom godine.

Posjet je završio uspješno te se veselimo ponovnom druženju s OŠ Vratišinec!

Andrijana Perčić, voditeljica UZ Klopotec

« Svibanj 2024 »