Učenici 1. razreda OŠ Gornji Mihaljevec osvojili nagrade na SFeraKonu

Autor: Milena Maračić, 16. 5. 2023.

SFeraKon  je najstarija i najveća hrvatska konvencija koja okuplja ljubitelje znanstvene fantastike, fantastike i srodnih žanrova. Kroz 4 desetljeća održavanja, SFeraKon je postao jedna od najvećih europskih SF konvencija, najveća u srednjoj i jugoistočnoj Europi.

SFERICE su tradicionalni godišnji SFerin natječaj za djecu i mlade koji nagrađuje najbolje literarne i likovne radove po zadanim temama, u kategorijama od 1. do 4. i 5. do 8. razreda osnovnih škola, te u kategoriji srednjih škola.

Pobjednicima koji se istaknu između više tisuća pristiglih radova nagrade se dodjeljuju na svečanoj skupštini društva SFera, tijekom SFeraKona. Tu se dječje nagrade dodjeljuju paralelno s nagradom SFERA kojom se nagrađuju odrasli autori.

Nagrađeni likovni radovi se svake godine izlažu na SFeraKonu, dok se prvonagrađeni literarni radovi objavljuju u specijalnom izdanju SFerinog fanzina Parsek.

I ove se godine na natječaj javilo 1500 učenika iz 400 škola sa pregršt zanimljivih priča i likovnih radova.

Učenici 1. razreda poslali su svoje likovne i literarne radove. Pohvalit ćemo ih sve redom: Helena Jurković, Matko Branda, Luna Boršić, Zoran Krobot, Klara Mikulan,  Omea Novak i Tesa Šimunković.

Posebno čestitamo Heleni Jurković za osvojenu 1. nagradu za literarni rad na temu „Stanovnici čarobne brade“, kao i Matku Brandi za osvojenu 3. nagradu za literarni rad na istu temu.

Na dodjeli nagrada u Zagrebu, na Fakultetu elektrotehnike i računarstva bilo je veselo, čarobno, fantastično i malo strašno….

Zavirite u foto galeriju i uvjerite se!

« Svibanj 2024 »