ČAROBNI REKVIZITI KOJE SU ZAMISLILI I IZRADILI PETAŠI!

Autor: Milena Maračić, 22. 3. 2023.

Kako popularizirati čitanje i osmisliti drugačiji sat lektire…znaju petaši naše škole koji su se itetako potrudili čitajući bajke. Bajke su čarobna djela koja nas uvode u različite svjetove iz mašte, a mi postajemo prinčevi ili princeze, strašni zmajevi, dementori, vilenjaci, H. Potteri i tako dalje…Ovaj put pozabavili smo se izradom čarobnih i čudesnih rekvizita koje imaju mnogi likovi u bajkama. Učenici su imali dovoljno vremena da osmisle svoj čarobni rekvizit koji bi im pomogao u svakodnevnom životu koji bi tako pretvorili u onaj iz bajke, ali su mogli prikazati i one koje je već neki lik upotrijebio u nekoj od bajki. Što su učenici sve osmislili i kakve su im ideje pale na pamet, pročitajte i pogledajte na fotografijama.

ČAROBNA SVJETILJKA priziva duha! Možete zaželjeti samo dobre želje, a novčane želje duh sam za sebe ostavlja kako bi mogao ispunjavati drugima želje…Baš je škrt kad su novci u pitanju! (Rene Fegeš)

LANSER U BUDUĆNOST – vas lansira u bilo koje vrijeme negdje u budućnosti. Bit će to zanimljivo putovanje u nepoznato! (Leo Golub)

ZABAVA I UČENJE – čarobni rekvizit kojim možete svirati sve što god poželite: svaki instrument na Zemlji i svaku skladbu koju je netko skladao! Pri tom još učite! Fantastično! (Leon Kuzma)

ČEKIĆ - ovo morate imati kada gradite most, kuću, puteljak, put ili neke građevine. Njime možete u sekundi izgraditi sve što poželite, ali samo radi pomaganja ljudima! Trebao bi nam da pomognemo svima u Baniji, Turskoj, Siriji, Ukrajini… (Eva Novak)