Suradnja s udrugom Biovrt u projektu „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu“

Autor: Milena Maračić, 7. 2. 2023.

Edukacija „Upoznajmo životinjske saveznike u vrtu“

Nastavlja se uspješna suradnja s udrugom Biovrt-u skladu s prirodom. Ove školske godine uključili smo se u projekt „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu“ u kojem sudjelujemo zajedno s OŠ Vratišinec. U projektu sudjeluju učenici 1.razreda sa svojom učiteljicom Silvijom Soldat, učenici vrtlarske grupe s učiteljicom Martom Lončar Vinković, učenici čuvara prirode s učiteljicom Ivanom Štimec Protrka i učenici mladi prirodoslovci s učiteljicom Andrijanom Perčić.

Prva u nizu aktivnosti je edukacija predavačice i predsjednice udruge Biovrt s temom „Upoznajmo životinjske saveznike u vrtu“. Predavanje je održano u četvrtak, 2.veljače za sve učenike koji su se uključili u projekt. Gospođa Silvija Kolar-Fodor upoznala je učenike s izumiranjem životinjskih vrsta za koje je odgovoran čovjek, poljoprivredom koja šteti koristeći štetne pesticide te s rješenjem ovog velikog problema, zelenom revolucijom. Nažalost, djelovanjem čovjeka u posljednjih 30 godina nestalo je puno kukaca, a onda i ptica. Čovjek može promjenom u uzgoju biljaka koristiti saveznike u vrtu poput bubamara, zlatooke, ježa, izbaciti štetne kemikalije i time pridonijeti zaštiti okoliša.

Učenici su mogli naučiti da i malim promjenama u našem vrtu možemo pomoći u smanjenju zagađenja okoliša i pomoći očuvati prirodu za sve nas.

Učiteljica Andrijana Perčić

« Svibanj 2024 »