Europsko božićno drvce 2022

Autor: Milena Maračić, 17. 1. 2023.

Europsko božićno drvce je međunarodni projekt u koji se naša škola već više puta prijavila i uspješno sudjelovala posredstvom EDIC centra Čakovec. U njemu su ove godine iz naše škole sudjelovali učenici 5. razreda sa svojom razrednicom Martom Lončar – Vinković. U projektu mogu sudjelovati škole iz čitave Europe, pa smo mi tako ove godine bili u grupi 7 sa još 26 drugih škola iz Austrije, Njemačke, Poljske, Češke, Slovačke, Mađarske, Rumunjske, Bugarske, Moldavije, Grčke, Italije, Španjolske, Portugala, Francuske, Belgije, Engleske i Škotske.

Zadatak je svakog sudionika da izradi ukras za božićno drvce koji je tipičan za njegov kraj, izradi i napiše čestitku na svojem materinjem jeziku i pošalje tzv. info-paket o svojoj školi, kraju i božićnim običajima. Mi smo izradili licitarska srca od pjenaste gume, ukrasili ih, izradili čestitke i zajedno s info-paketima na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku poslali na adrese škola iz naše grupe. U prijevodu info-paketa na njemački i engleski jezik pomogli su učenici polaznici dodatne nastave njemačkog jezika i polaznici engleske grupe sa svojom voditeljicom Ivanom Kaniški.

Čitav rad na projektu nam je bio jako uzbudljiv, a posebno smo se radovali svakoj novoj pošti i otvaranju pristiglih omotnica. Ukrasima smo okiti božićno drvce na ulazu u školu i uredili panoe u prizemlju i na katu pristiglim čestitkama i info-paketima. Puno smo toga saznali o običajima drugih naroda u Europi  i divili se kreativnosti drugih sudionika na projektu.

Ostale fotografije možete pogledati u foto galeriji.

voditeljica projekta Marta Lončar – Vinković

« Svibanj 2024 »