Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 8. 12. 2022.

Povodom Dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, 7. prosinca, u 1. razred naše škole u posjet je stigao pčelar međimurske udruge „Agacija“ gospodin Andrija Stričak.

Učenicima je svojim pričama iz vlastitog bogatog pčelarskog iskustva prenio znanja o građi pčela, njihovom životu, dužnostima, zaštiti i važnosti u prirodi, dobivanju meda i proizvoda od meda.

Prikazao je  i objasnio upotrebu alata i pomagala koja se koriste u radu pčelara. Sa sobom je donio zaštitna odijela, model košnice i saća, dimilicu, te mnoga druga sitna pomagala koja on koristi u svojem radu.

Za sve je učenike održana i prezentacija o važnosti i koristi meda za zdravlje ljudi, a na samom kraju je održana i degustacija medenih proizvoda – meda, soka od jabuke i medenjaka.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede i Ministarstva znanosti i obrazovanja i  ove godine svi učenici prvih razreda u sklopu Programa školskog mednog dana dobivaju staklenku meda hrvatskih pčelinjaka, prigodnu slikovnicu i edukativni letak. Tako su i naši prvašići dobili poklone koje im je podijelio naš gost pčelar.

Silvija Soldat, razrednica 1.r.

Ostale fotografije možete pogledati u foto galeriji

« Svibanj 2024 »