Sveta kata, tradicionalni sajam OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 27. 11. 2022.

U tjednu koji prethodi blagdanu Svete Katarine, OŠ Gornji Mihaljevec tradicionalno provodi školski projekt i humanitarni sajam u sklopu projekta „Škole za Afriku“.

Kroz cijeli tjedan u školi su se održavale prigodne kreativne radionice izrade adventskih vjenčića, ukrasnih kutija za poklone, ukrasa za bor i drugih božićnih ukrasa, a radionicama su se priključili i učenici i učitelji.

25. studenog, na sam blagdan sv. Katarine Aleksandrijske – zaštitnice župe Gornji Mihaljevec, održan je humanitarni sajam.

Učenici su zajedno s pedagoginjom Ivanom Lesjak Možek na štandu prodavali adventske vjenčiće, čajeve od brusnice i aronije, božićne ukrase, poklon kutije, platnene torbe, pernice, broševe i mirisne soli, a također i proizvode učeničke zadruge „Klopotec“ – sok od jabuke, pčelinji omot i lučice od pčelinjeg voska, dok su iz velike staklenke posjetitelji mogli za sebe izvući čarobnu misao.

Atmosfera na sajmu bila je sjajna!

Iako je svima poznata izreka "Sveta Kata – snijeg na vrata“, vrijeme je ovaj put odlično poslužilo i mnogi su se mještani odazvali sajmu, razgledali i kupili vjenčiće ili poklone za sebe i svoje najmilije te ovim putem svima od srca zahvaljujemo!

Ostale fotografije pogledajte u foto galeriji.

« Svibanj 2024 »