Posjet Centru za kulturu Čakovec- učenici 1. i 2. razreda na filmskoj projekciji 16. studenog 2022.

Autor: Milena Maračić, 20. 11. 2022.

U sklopu školskog projekta „Filmska klapa“ je i dio projekta nazvan “Back to the local cinema” koji za cilj ima razvoj medijske pismenosti u predškolskoj i osnovnoškolskoj dobi djece.

Edukativni filmski program “Film za vrtiće i osnovne škole” pruža veliki izbor animiranih i igranih filmova prilagođenih dječjem uzrastu: teme su bliske djeci, glumci su njihovi vršnjaci u igranim filmovima, a u animiranim filmovima često su to životinje koje su kućni ljubimci i dio djetinjstva gotovo svakog djeteta.

Učenici su imali priliku pogledati  u Japanu nagrađeni film “Jež Bodljikavko“ hrvatske produkcije u kojem je radnja vrlo napeta: noću, dok svi spavaju, vrijedni jež sakuplja plodove za životinje kojima je potrebna pomoć. A onda, svako jutro, dok on još spava, životinje dolaze na doručak. No, jedno ih jutro dočekaju prazni tanjuri na stolu. U potrazi za kradljivcem ježu se pridružuju stari majmun, vjeverica siroče, zalutala ptica i dabar. Zajednički ga pronalaze…

„Škola čarobnih životinja“ igrani je film njemačke produkcije, nominiran za njemačku filmsku nagradu „ LOLA“ 2022. za najbolji dječji film, najbolje vizualne efekte i film s najvećom posjećenošću.

Film „kola čarobnih životinja“ napeta je i zanimljiva priča o neobičnoj školi i razredu. Djevojčica Ida nova je učenica i većina u razredu ju ne prihvaća. Beni je sramežljivi učenik koji u razredu također nije prihvaćen. Nova učiteljica dovodi u razred pomalo čudnog Mortimera Morrisona. Osim neobičnog izgleda i ponašanja, još je neobičnije što on putuje svijetom u potrazi za „čarobnim životinjama”. Dvoje učenika u razredu dobiju  čarobne životinje. Idina nova prijateljica je lukava lisica Rudi, a Benijeva mudra kornjača Henrietta. Čarobne životinje tajna su razreda. One s učenicima razgovaraju i druže se s njima, ali kada su u blizini ljudi koji nisu dio te čarolije, postaju samo nepokretne igračke. U trenutku kada u školi počinju nestajati predmeti, učenici i čarobne životinje zajednički rješavaju zagonetku školskoga kradljivca.

U dvorani je cijelo vrijeme projekcije filmova vladala fantastično vesela atmosfera, a nakon razgovora s učenicima saznali smo da su učenici uživali u filmskom zapletu.

Radove učenika nastale nakon filmske projekcije možete pogledati u foto galeriji Jež Bodljikavno

Silvija Soldat, učiteljica 1. razreda

« Svibanj 2024 »