34. Državna smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske UZ Klopotec sudjelovala u dvije kategorije

Autor: Milena Maračić, 9. 10. 2022.

Kreativan i uporan rad prošle školske godine u OŠ Gornji Mihaljevec rezultirao je pozivom učeničkoj zadruzi Klopotec na Državnu smotru učeničkih zadruga u dvije kategorije, prezentacija godišnjeg rada učeničke zadruge i istraživački radovi.  Na radost svih sudionika Smotra se održala uživo u Vinkovcima od 27. do 30.rujna 2022.g.

Rad UZ Klopotec prezentirale su učenice Anesa Knezić i Nicole Lesinger, 6.a r i njihova mentorica učiteljica Andrijana Perčić. One su predstavile proizvod „Pčelinji omot“ kao izložbu na štandu i prezentaciju prosudbenom povjerenstvu te posebno svakom zainteresiranom posjetitelju štanda. Isto tako, učenice su prikazale praktičan rad izrade proizvoda „Pčelinjeg omota“.  Učenice su pohvaljene od strane članica povjerenstva za detaljno izlaganje i prikaz izrade proizvoda.

Na smotri su se predstavile najbolje učeničke zadruge iz cijele Republike Hrvatske koje su ponosno pokazale različite proizvode koje izrađuju tijekom školske godine. Bilo je tu raznih predmeta od keramike, ljekovitih proizvoda, nakita, ukrasnih predmeta te puno novih ideja i poduzetničkog duha.

Domagoj Heric, 7.r i njegova mentorica Marta Lončar – Vinković predstavljali su našu školu s istraživačkim radom pod nazivom „Biokrpa Pčelinji omot“ i u konkurenciji osnovnih škola zauzeli 3. mjesto. Domagoj se posebno istaknuo u prezentiranju i bio pohvaljen od strane ocjenjivačke komisije. Vrlo smo zadovoljni postignutim rezultatom i to najviše zbog toga jer su naši spomenuti predstavnici prvi puta sudjelovali u ovoj kategoriji i bili pohvaljeni za temu istraživanja. Valja spomenuti ovdje da je naša škola već nekoliko puta tijekom svog djelovanja zauzimala neko od prva tri mjesta u istraživačkim radovima.

Na povratku iz prekrasnih Vinkovaca posjetili smo grad Đakovo i oduševili se katedralom i centrom grada. U dobrom društvu kolegica i kolega te učenika iz Varaždinske županije, vratili smo se u kasnim popodnevnim satima puni dojmova, lijepih iskustava i s novim prijateljstvima.

Više fotografija pogledajte u foto albumu.

Mentorice Andrijana Perčić i Marta Lončar – Vinković

« Svibanj 2024 »