Višednevna stručna ekskurzija učenika 8.r.

Autor: Milena Maračić, 4. 7. 2022.

Učenici 8. razreda bili su na višednevnoj stručnoj ekskurziji u Istri od 24. – 26. 6. 2022. u pratnji razrednice Marte Lončar -Vinković i učiteljice Aleksandre – Marije Vuković. Prva stanica na putovanju je bio razgled najmanjeg grada na svijetu – Huma, čijom smo ljepotom i jednostavnošću bili očarani.

Nakon kupnje suvenira i kraće vožnje smo stigli do Motovuna, odakle se pruža lijep pogled na unutrašnjost Istre.

Smješteni smo bili u hotelu Pula u Puli. U slobodno vrijeme smo se kupali u moru i hotelskom bazenu i družili se. Po prvi puta smo u moru vidjeli, a neki i osjetili, meduze! Posjetili smo i razgledali naš NP Brijune uživajući u vožnji brodom i vlakićem, lijepoj prirodi i životinjama. Puno smo naučili o povijesti i značaju Brijuna uz turističkog vodiča.

Vrlo nas je razveselio i nasmijao kakadu Koki, star 65 godina, koji zna govoriti, a u svojem bogatom rječniku ima i psovke.

Pulu smo razgledali samostalno i u pratnji turističkog vodiča i uživali u njezinim ljepotama i po danu i navečer.

Smještaj u hotelu je bio dobar, a hrana odlična! Za svaki obrok smo imali veliki izbor jela i pića, tako da nitko nije mogao ostati gladan.

Učenici su bili jako dobri, veseli, poduzetni i raspoloženi tako da dobroj zabavi nije ništa stajalo na putu. Vratili smo se našim kućama puni dobre energije i s lijepim uspomenama za čitav život.

Marta Lončar - Vinković

« Svibanj 2024 »