Županijska smotra učeničkih zadruga Međimurske županije

Autor: Milena Maračić, 2. 6. 2022.

UZ Klopotec osvojila izvrsno 2.mjesto

Dana 27.svibnja 2022. održala se Županijska smotra učeničkih zadruga na Trgu Republike u Čakovcu. Na Županijskoj smotri učeničkih zadruga sudjelovalo je 10 učeničkih zadruga iz Međimurske županije, a naša UZ Klopotec osvojila je izvrsno 2.mjesto.

U jakoj  konkurenciji smotre učeničkih zadruga bilo je sedam osnovnih škola, dvije srednje škole te Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec. Prema rezultatima Prosudbenog povjerenstva prvo mjesto pripalo je UZ Fijolica (CZOO), drugo mjesto nama UZ Klopotec, a treće mjesto UZ Kušlec. Vrijedni zadrugari koji su prezentirali rad naše zadruge bili su Anesa Knezić, 5.a razred i Borna Pilaj, 8.r. Oni su vrlo ozbiljno pristupili pripremi za smotru i izvrsno prezentirali rad zadruge članovima povjerenstva te posjetiteljima štanda. Pohvala našim marljivim zadrugarima koji su bili na štandu, a ujedno i snimili video za potrebe prikaza praktičnog rada. Pohvala i marljivim učenicima zadrugarima koji su vrijedno pomagali u pripremi proizvoda pčelinjeg omota u školi. U izradi proizvoda pčelinjeg omota i pripremanju izložbenog i prodajnog štanda za smotru sudjelovale su mentorice učiteljice Andrijana Perčić i Marta Lončar Vinković. Čestitke svim zadrugarima na izvrsnom rezultatu.

Voditeljica UZ Klopotec
Andrijana Perčić