Projekt „Spašavanje vodozemaca- Križopotje 2022.“

Autor: Milena Maračić, 22. 3. 2022.

Učenici 4. razreda OŠ Gornji Mihaljevec uključili su se u projekt „Spašavanje vodozemaca- Križopotje 2022.“ Međimurske prirode- Javne ustanove za zaštitu prirode  u kojem smo sudjelovali volontirajući i pokušavajući spasiti žabice od opasnosti na cesti u ovo vrijeme njihove prirodne migracije prema vodi u Križopotju.

Svake smo godine bili svjedoci stradavanja žaba na cesti u proljeće, a obzirom da su žabe pokazatelji čistog i nezagađenog okoliša, spašavanje svake jedinke važna je stvar za prirodu.

Učenici su vrlo aktivno pristupili zadatku, bili su vrlo zainteresiran i svaki od njih dobio je neki zadatak. Neki su tražili žabe, neki punili kante lišćem da se spriječi isušivanje žaba koje se nađu u postavljenim kantama, neki mjerili i bilježili temperaturu zraka i ostale vremenske uvjete, neki su pratili gustoću prometa na tom području kroz određeno vrijeme, neki popravljali ogradicu.

Nismo ih naši puno, jer im  vremenske prilike još ne pogoduju, nema kiše i jutra su vrlo hladna, ali smo odradili zadatke i puno novih stvari naučili. Udahnuli smo svježi zrak, zagrijali lica na suncu, protegli noge i pozdravili proljeće.

Trudili smo se pomoći očuvanju životinjske vrste koja je važna u očuvanju prirodne ravnoteže, važna za očuvanje čistog okoliša, kao i za ljepši i zdraviji život svih nas.

Silvija Soldat

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji

« Svibanj 2024 »