VANESA ŠIMUNKOVIĆ PRIMILA NAGRADU OD ŽUPANA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE GOSPODINA ANĐELKA STRIČKA

Autor: Milena Maračić, 15. 3. 2022.

Dodjela nagrada 2. Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popievka!“održana je 10. ožujka u Varaždinu. Nagrađene učenike darovao je župan Varaždinske županije gospodin Anđelko Stričak.

Dodjela nagrada odvijala se u Palači Varaždinske županije gdje je župan Varaždinske županije gospodin Anđelko Stričak učenike nagradio bogatim novčanim nagradama

Čestitkama su se pridružili i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr. sc. Miroslav Huđek i ravnatelj Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja Vinko Filipović, Nataša Sedlar, voditeljica Centra izvrsnosti hrvatskog jezika za osnovne škole te Valentina Šinjori, predsjednica stručnog povjerenstva i voditeljica Centra izvrsnosti hrvatskog jezika za srednje škole. Svi govornici na dodjeli istaknuli su pozitivnu stavku natječaja i oduševljenje što se takvo što njeguje jer kajkavska riječ itekako zna podići moral u različitim situacijama pa je tako jednu od njih istaknuo i sam župan Anđelko Stričak kojemu je nekada kad je bio branitelj kajkavska riječ itekako značila na prvim linijama obrane.  Koliku važnost ima ovaj literarni natječaj istaknule su i voditeljice Centra izvrsnosti: „ Iza ovog natječaja krije se velika želja da mladi budu svjesni svog nacionalnog identiteta te da istražuju svoj materinji jezik, a na nama je da ih potičemo da i nadalje njeguju našu kajkavsku riječ!“. Možemo samo pridodati misao da je važno isticati kajkavski jezik kao materinji, prvi jezik koji učimo od svojih roditelja i bližnjih, ali i kako je važno njegovati ga kako on ne bi postao zaboravljen jezik naših predaka.

Vanesa Šminković je sa svojom mentoricom Lidijom Novak Levatić također u neobaveznoj šetnji gradom srela i gospodina Jana Kerekeša koji je pristao fotografirati se s njom što je isto tako lijepa uspomena na taj krasan dan, a nagrade su stigle i učenicima čije su pjesme ušle u zbornik smotre: Nikoli Krznaru i Nini Julariću iz 6.r.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji.

« Svibanj 2024 »