Nakon dvije pandemijske godine učenici 4. razreda OŠ Gornji Mihaljevec bili na 10. međunarodnoj reviji filmova za djecu i posjetu čakovečkoj knjižnici Nikola Zrinski….

Autor: Milena Maračić, 7. 3. 2022.

2.3. 2022. učenici 4. razreda su zajedno sa svojom razrednicom Silvijom Soldat i učiteljicom njemačkog jezika Martom Lončar – Vinković posjetili 10. međunarodnu reviju filmova za djecu u Centru za kulturu u Čakovcu.

Pogledali su film na njemačkom jeziku „Lassie  - eine abenteuerliche Reise“.

U središtu radnje je priča o neraskidivom prijateljstvu dječaka Floriana i njegovog psa, škotskog ovčara imenom Lassie, koja je prešla čitavu Njemačku od Sjevernog mora pa do Bavarske kako bi  se vratila kući. Ova dirljiva i topla obiteljska priča nikoga od nas nije ostavila ravnodušnim.

Nakon projekcije posjetili smo Knjižnicu „Nikola Zrinski“ u Čakovcu gdje nas je ljubazno dočekala knjižničarka  Helena koja nam je ispričala sve o dječjem odjelu ove knjižnice. Saznali smo kako se postaje članom ove knjižnice, što sve nudi za svoje članove, kako se knjige posuđuju i kako ih sve možemo u knjižnici naći. Učenici su vrlo zainteresirano pratili i slušali što je knjižničarka pričala, a nakon toga su sami tražili knjige koje ih zanimaju, a malo su se poigrali i u igraonici.

Ostale fotografije možete pogletati u foto-albumu.

Marta Lončar Vinković i Silvija Soldat

« Svibanj 2024 »