59. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece

Autor: Milena Maračić, 8. 11. 2021.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece najveća je i najstarija dječja filmska manifestacija na nivou države u organizaciji HFS. Ove godine ona se održavala online u Varaždinu od 30. rujna do 3. listopada 2021.

Na ovogodišnjem izdanju, 59. po redu, animirani filma medijske grupe naše škole „WC  Avantura“ ponosno je predstavljao našu školu. Autori ovog  filma su Marin Branda, Leona Drakulić, Anesa Knezić i Borna Ladić (sada učenici 5.a razreda). Čestitamo mladim filmašima i njihovoj mentorici Ljubici Ž. - Horvatić!

Da je konkurencija bila velika, govori i podatak da je na Reviju bilo prijavljeno čak 167 filmova filmskih skupina osnovnih i srednjih škola, ali i onih koji to rade "profesionalno" tj. u poznatim filmskim školama, klubovima, udrugama, filmskim radionicama i sl., pod vodstvom "profesionalaca"… Od tog mnoštva filmova, samo je 78 filmova (među kojima je i naš) bilo odabrano od strane selekcijskog žirija u sastavu Astrid Nox  (profesorica medijske pismenosti), Dalija Dozet (redateljica) i Marina Andree Škop (producentica i redateljica). Odabrani filmovi bili su prikazani u 7 revijskih projekcija koje su se mogle pratiti online – zbog epidemioloških mjera, autori filmova ni ove godine nisu pozivani na Reviju ali su morali poslati dodatni video kojim su predstavili sebe i svoj rad/film (možete pogledati u video dodatku). Da je film pobudio interes selekcijskog žirija, vidimo i iz njihovih kritika na film. Još jednom čestitamo našim filmašima.

Nagrađeni film:

Ljubica Žabek-Horvatić