"Sveta Kata, medene slastice i vjenčići na vrata!"

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 3. 12. 2018.

Školski projekt i humanitarni sajam za Svetu Katu

Već tradicionalno, u tjednu koji prethodi blagdanu Svete Katarine, u našoj se školi provodi školski projekt i humanitarni sajam u sklopu projekta „Škole za Afriku“.

Projekt je realiziran u tjednu od 19. do 23. studenog pod geslom "Sveta Kata, medene slastice i vjenčići na vrata!", dok je 25. studenog na sam blagdan Svete Katarine – zaštitnice župe, održan humanitarni sajam...

Kroz cijeli su se tjedan održavale prigodne radionice u koje su se s velikim entuzijazmom uključili gotovo svi učenici i djelatnici škole.

Članovi ekološke grupe Čuvari prirode s voditeljicom Ivanom Štimec Protrka zajedno su s članovima učeničke zadruge i voditeljicom Andrijanom Perčić, učiteljem likovne kulture Domagojom Zoričićem te ostalim zainteresiranim učiteljima i učenicima izrađivali adventske vjenčiće i vjenčiće za vrata.
Članovi vrtlarske grupe s učiteljicom Martom Lončar – Vinković za sajam su pripremili poklon – čestitke s vrećicama sjemenki za sadnju te paketiće božićne pšenice, dok su učitelji razredne nastave organizirali radionice pečenja kolača s medom. Za učenike predmetne nastave radionice pečenja kolača organizirale su učiteljice Dijana Radek i Aleksandra Maria Vuković.

Projektu su se priključile i mame i bake učenika, koje su kod kuće ispekle mnoštvo prhkih kolača za sajam te im se ovim putem od srca zahvaljujemo!

Jelena Kolar Dokleja
školska knjižničarka

Zanimljive prizore i detalje s radionica koje su se održale u školi kao i humanitarnog sajma na sam blagdan Svete Katarine pogledajte u foto-galeriji Školski projekt Sveta Kata.