DVIJE UČENICE NAŠE ŠKOLE OSVOJILE NAGRADE NA LITERARNOM NATJEČAJU MATICE HRVATSKE

Autor: Milena Maračić, 7. 4. 2024.

U četvrtak, 4. travnja, u sklopu Dana Međimurske županije u dvorani Zgrade Scheier upriličena je posebna svečanost dodjele nagrada Ogranka Matice hrvatske Čakovec. Riječ je o nagradi Zvonimir Bartolić. Prvu nagradu osvojila je Zara Perko, učenica 5. r., a treću nagradu osvojila je Luna Boršić, učenica 2. razreda.

Nagradu ustanovljenu u spomen na prvog predsjednika obnovljenoga Ogranka Zvonimira Bartolića Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu dodjeljuje već niz godina, a njen je glavni preduvjet slanje radova pisanih isključivo kajkavskim narječjem. Time se potiče očuvanje kajkavskoga stvaralaštva i jezika, a potiče se i kreativnost osnovnoškolaca i srednjoškolaca. Naši učenici rado stvaraju na kajkavskom i može se reći da imamo i dugogodišnje iskustvo u tome. Ovaj su puta mentorice Silvija Soldat i Lidija Novak Levatić potaknule dječje stvaralaštvo koje je prepoznato i nagrađeno, a mladim učenicama izdašna novčana nagrada će dobro doći. Nadamo se da će i ostali pokušati stvarati na kajkavskom narječju i ubuduće osvojiti vrijedne nagrade kao što su to ovaj puta učinile Luna Boršić i Zara Perko! Čestitke!

napisala: Lidija Novak Levatić