Lidranovci OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 12. 3. 2024.

Učenici Saša Pilaj (8. r.), Marin Branda (7. a), Petar Jurković (7. b) i Elena Vurušić (6. r.) sudjelovali su na ovogodišnjem Lidranu. Saša i Marin su se uspjeli plasirati na međuopćinsku razinu, kao i Petar Jurković na dramskom dijelu,  dok se Elena plasirala na županijski Lidrano svojom pjesmom ''Naopako''.

Nakon slegnutih dojmova i sudjelovanja na međuopćinskom natjecanju Lidrana u Štrigovi u organizaciji OŠ Štrigova i županijskog Lirdana u Čakovcu u organizaciji OŠ Donji Kraljevec možemo biti zadovoljni plasmanom. Učenici Saša Pilaj, Petar Jurković, Marin Branda i Elena Vurušić predstavljali su našu školu na tom zanimljivom natjecanju. Svaki nastup i literarni uradak bio je prokomentiran lijepim riječima, a učenici su sa svojim mentoricama Lidijom Novak Levatić i Natalijom Jezerinac prisustvovali i okruglim stolovima. Predstoje nam još mnogi literarni natječaji pa učenici ne trebaju biti potišteni jer svaki natječaj donosi i novu nadu u uspjeh. Ni najveći pisci nisu pobijedili na Lidranu pa je tako i jedan od članova prosudbene komisije Davor Žerjav rekao: „Djeco, pišite, pišite i samo pišite jer ste među najboljima i čast mi je bilo čitati vaša djela!“. Čestitamo im.

napisala: Lidija Novak Levatić