Projekti "Budi IN(formatičar)" i "STEM Hero" – potpora razvoju STEM-a u Međimurskoj županiji

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 2. 2024.

S ponosom obavještavamo da je naša škola postala jedan od partnera u inovativnom projektu „Budi IN(formatiča)“ koji provodi udruga Mladi informatički stručnjaci (MIS) u suradnji s ključnim partnerima iz javnog i odgojno-obrazovnog sektora. Udruga MIS je pokretač ove inicijative, a projekt je podržan kroz sufinanciranje od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, osiguravajući sredstva kroz Natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava udrugama u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2023./2024.

Projekt će se realizirati kroz niz besplatnih kreativnih STEM radionica za naše učenike koje će se odvijati u dva ciklusa:

• Prvi ciklus: u prostorima Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje i Metalske jezgre Čakovec (za učenike od 4. do 8. razreda, počevši od kraja veljače 2024. god.).
  • Drugi ciklus: u prostorima OŠ Gornji Mihaljevec (za učenike od 1. do 8. razreda, tijekom proljetnih praznika 2024. god.).

Besplatne STEM radionice organiziraju se u sklopu navedenog projekta, kao i u suradnji s udrugom Međimurski informatički klub (MIK) u sklopu projekta „STEM Hero“ koji je također financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Ovim putem vas pozivamo da u kategoriji Vijesti na našoj školskoj stranici potražite POZIV za upis u besplatne STEM radionice (prvi ciklus) i upoznate koje se radionice nude u ovom dijelu realizacije projekta. Iskoristite izvrsnu priliku za proširivanje i produbljivanje svog znanja, kao i razvoj interesa! U ugodnom društvu vršnjaka, u manjim grupama, uz iskusne voditelje i uz osobno zalaganje, imat ćete stalnu podršku i pomoć u okruženju idealnom za razvoj STEM vještina.

Drugi ciklus radionica realizirat će se u našoj školi tijekom proljetnih praznika. Radionice će voditi naša učiteljica matematike Aleksandra-Maria Vuković. Više informacija o temama i terminima održavanja potražite na našoj školskoj stranici nakon drugog dijela zimskih praznika, a s detaljnim će informacijama sve učenike upoznati učiteljica Aleksandra-Maria Vuković. Proljetne će radionice biti sjajna prilika za jačanje matematičkih i logičkih vještina, kritičkog i kreativnog mišljenja uz timski i individualni rad, suradnju i razmjenu ideja.

Veselimo se zajedničkom učenju i druženju!