Božić u duhu svirke, plesa i pjesme

Autor: Milena Maračić, 18. 12. 2023.

Božićna priredba naše škole upriličena je 15. prosinca 2023. godine u Društvenom domu u Gornjem Mihaljevcu.

Pjesma, svirka i ples kao i recitacije ponijele su nas u blagdansko ozračje. Učenici su sa svojim učiteljicama pripremali točke koje su oduševile sve prisutne. Priredbu je započeo veliki zbor s tamburašima škole, a voditelji Ana Joos i Antonio Škvorc najavili su sve ostale izvođače. Izmjenjivale su se recitacije s plesnim točkama razredne i predmetne nastave. Solisti svirači bili su: Emerik Novak na gitari, Leon Kuzma i Fran Petković na trubi, Gabriel Kuzma na harmonici i Arian Lovrec na klaviru. Nastupao je kompletan prvi, treći i četvrti razred, šesti razred recitirao je Ave Mariu. Učenice i učenici  recitori su: Nika Škorjanec, Leona Novak, Dina Drakulić, Andrea Posel, Elena Vurušić, Petar Jurković, Dino Sitar, Fran Petković i Laura Brežnjak. Moramo općenito pohvaliti SVE učenike koji su sudjelovali na priredbi, ali i njihove učiteljice mentorice i učitelje mentore te pomoćno osoblje škole i ravnateljicu koji su (svatko na svoj način: fizički ili organizacijski) doprinijeli da bi priredba bila što uspješnija. Ne preostaje nam ništa drugo do radovanja božićnom vremenu i dolasku Kristova rođendana, a do tada je ostalo svega par dana. Nadamo se da će jelke biti okićene, da će domovi zamirisati na cimet i ostale začine, da ćete se na trenutak sjetiti ovog lijepog ugođaja priredbe i da ćete skromno u toplini doma dočekati kratke praznike i Božić.

Sretno!

Napisala: Lidija Novak Levatić

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji ''Božićna priredba''

Snimka nastupa Plesne skupine