Promocija zbornika „Tragovi budućnosti“

Autor: Milena Maračić, 12. 12. 2023.

Na Dan svetog Nikole, 6. prosinca  održana je na promocija zbornika s dječjim literarnim radovima Tragovi budućnosti u kojem je objavljeno više desetak literarnih radova učenika 2. i 6. razreda OŠ Gornji Mihaljevec uključenih u projekt „ Neka bude što deblja jer je plod našeg podneblja“.

Promocija zbornika privukla je učenike nekoliko međimurskih osnovnih škola, nekoliko zagrebačkih, ali i osnovnoškolce i srednjoškolce iz Nove Gradiške, Beletinca, Koprivnice, Kumrovca…

Na stranicama ovog zbornika otkrivaju se tragovi koji nas podsjećaju na snagu i kreativnost mladih autora iz cijele Hrvatske. Iako su još uvijek u školskim klupama, njihovi radovi svjedoče o njihovom  talentu. Od ukupno 97 autora zastupljenih u zborniku na promociji je svoje radove pročitalo njih 46, a iz naše škole to su bili učenici: Luna Boršić,  Matko Branda, Helena Jurković, Paula Kolman, Teresa Lesinger, Tesa Šimunković i Petar Zadravec iz 2. razreda, kao i Laura Posavec i Elena Vurušić, učenice 6. razreda koje su sudjelovale u literarnom natječaju „ A Najkutak Međimurja je…“.

Na promociji je za Ambasadoricu udruge Mlada pera za 2023. godinu proglašena profesorica Lidija Novak Levatić na čemu joj od srca čestitamo.

U dvosatnoj promociji dinamičnim izvedbama i interaktivnim moderiranjem sva publika je punom pažnjom pratila cijelo događanje. Učenike su na promociji osim učiteljice Silvije Soldat i asistentice Stilite Leko pratili i roditelji, pa i djedovi i bake, ponosni na mlade literarce., koji su pokazali da nisu premladi da bi ostavili svoje tragove za budućnost.

Silvija Soldat, učiteljica

Ostale fotografije pogledajte u fotoalbumu ''Tragovi budućnosti''.