Oboji svijet nagrada Magdaleni Srnec iz 7. b razreda

Autor: Milena Maračić, 8. 12. 2023.

Forum za slobodu odgoja organizirao je natječaj Oboji svijet, a na natječaju su sudjelovale Ana Joos iz 8. raz., Magdalena Srnec iz 7. b raz. i Elena Vurušić iz 6. raz. uz mentoricu, prof.Hrvatskog jezika, Lidiju Novak Levatić.

Tako smo obilježili Međunarodni dan tolerancije. Naime, Opća skupština Ujedinjenih naroda 1996. godine pozvala je sve članice na obilježavanje 16. studenog kao Međunarodnog dana tolerancije, dana koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas u skladu s Deklaracijom o principima tolerancije.

Natječajem Oboji svijet otvorenim za sve škole u Hrvatskoj poticala se dječja kreativnost i umjetničko izražavanje u području stvaranja inkluzivne i prihvaćajuće školske klime te poštivanja i uvažavanja različitosti među grupama i pojedincima. Djeca su tako mogla podijeliti svoje ideje o toleranciji i poštivanju različitosti te svoje viđenje ključnih problema današnje generacije mladih, kao i svoje vizije budućnosti. Na natječaju je sudjelovalo više od 700 učenika i učenica, uz mentorstvo 180 učiteljica i učitelja, u užem krugu natječaja bila su 274 umjetnička rada: video snimke, stripovi, fotografije, likovni radovi, autorske priče i pjesme, školski projekti.

Naša je učenica MAGDALENA SRNEC je u „moru“ pristiglih radova odabrana za nagradu u kategoriji dječjih prava napisavši pjesmu „Dječja prava“, a nagrada koju dobiva tek joj mora biti poslana: poklon bon u Školskoj knjizi!

O natječaju i nagrađenima možete pogledati na linku: https://fso.hr/sretan-medunarodni-dan-tolerancije-nagradeni-radovi-natjecaja-oboji-svijet-2023/

Ivana Lesjak Možek, pedagoginja