Održana „Fantastična bajkaonica“ u OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 15. 11. 2023.

Projektnim aktivnostima učenika razredne nastave u sklopu projekta „Fantastična
bajkaonica“ 15.11. 2023. završilo je obilježavanje Mjeseca knjige.
Pripreme su započele već od dolaska u školu, pripremom svega potrebnog materijala i dočekom naših dviju gošći: književnice i prevoditeljice Srebrenke Peregrin i voditeljice likovne radionice Valerije Strutinskaje.Dok nam je Srebrenka predstavila svoje knjige bajki, Bajkarenje, Bajkarice i Bajkare i vrlo živo pričala bajke sa različitih strana svijeta, Valerija nas je uvela u svijet izrade mističnih bića, raketa za put u svemir i mjesta gdje žive dobre vile.

Bajke su bile vrlo zanimljive, neobične i pune iznenađenja, razbudile su dječje glavice i potakle na maštanje, dajući djeci ideje za izradu najmaštovitijih likovnih uradaka.
Dan ranije, s učenicima 2. razreda, održan je Dan znanstvene fantastike, na kojem su učenici kroz slikovnicu upoznali priču o Grickonji užasa, jednu od rijetkih, ako ne i jedinu iz žanra SF za djecu. Autor slikovnice je Zoran Krušvar kojem se ovim putem zahvaljujemo na doniranim slikovnicama za našu školsku knjižnicu.

Učenici su kroz projektne aktivnosti izradili strip o Grickonji užasa, a obzirom da je ovo godina prevođenja, preveli smo stihove i tekst na njemački i engleski jezik uz pomoć naših učiteljica Marte Lončar Vinković i Ivane Kaniški koje su se uključile u projektne aktivnosti. I njima zahvaljujemo na suradnji i pomoći.

Bilo nam je strašno, mistično, napeto, zanimljivo i tajnovito, ali vrlo produktivno jer su nastali vrlo lijepi radovi.

Obilježavanje Mjeseca knjige u suradnji s knjižničarkom Jelenom Kolar Dokleja ove je godine zaista bilo posebno interesantno. Hvala joj na poticanju i suradnji u cilju da svi učenici zavole čitanje i čitaju sve više.

Nadamo se da će i slijedećih godina biti veselo i poticajno!

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji Fantastična bajkaonica''.

Silvija Soldat, koordinatorica projekta