UHAH – Udruga aforista i humorista i udruga Mlada pera u posjetu našoj školi

Autor: Milena Maračić, 1. 11. 2023.

27. listopada 2023. u 8. r. na satu Hrvatskoga jezika u našoj školi održana je radionica kratkih humorističnih vrsta kojima se bave Udruga aforista i humorista i udruga Mlada pera. Povodom budućeg zajedničkog projekta i natječaja, gospodin Dražen Jergović i gospodin Gorkić Taradi osmislili su i proveli radionicu predstavljanja i sastavljanja kratkih humorističniih vrsta poput aforizma, epigrama, premetaljki, rebusa, umetaljki i sl. Gospodin Dražen Jergović, dopredsjednik Udruge aforista i humorista predstavio je rad udruge, predstavio je i humorističko – satirički časopis Uh!Aha. Pozvao je na suradnju, ali i najavio rad s kratkim vrstama koje u ljudima izazivaju smijeh. Učenici su se okušali u pisanju aforizama i epigrama kao i anagrama. Posebno zanimljive bile su premetaljke i umetaljke od imena i prezimena poznatih osoba.

Učenici su osmislili nekoliko zabavnih aforizama te su se od srca nasmijali nekim mislima koje su im se vrzmale po glavi, a izrečene naglas izazvale ugodu. Bit radionice tako je pogođena u sridu! Zabavite se i vi čitajući osmišljene umotvorine i gledajući fotografije s radionice.

Zašto plákat kada možeš biti plàkat?     Dina Drakulić, 8.r.

Zašto plakat kad možeš biti dlakav?     Ana Joos, 8. r.

Za biti treba se truditi.

Zaljuljat ću se u starost, falit će mi mladost.     Andrea Posel, 8. r.

Starenje uz ljuljačku je vraćanje u mladost.     Lea Petković, 8. r.

Radije se ljuljaj sad kad si mlad nego kad si satrt i star.     Matija Klemenčić, 8. r.

Bolje kasnije, nego nikad.     Karla Jambrović, 8. r.

Ljuljačka stari kada je i mlada.     Domagoj Heric, 8.r.

Napisala: Lidija Novak Levatić