Završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 3. 9. 2023.

U četvrtak 31.8.2023. održana je završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec. Projekt se provodio cijelu školsku godinu u suradnji s udrugom Biovrt  i partnerskom školom OŠ Vratišinec.

Sve ostvarene ciljeve i aktivnosti projekta prezentirala je voditeljica projekta i predsjednica udruge Biovrt gospođa Silvija Kolar-Fodor. Učitelji i učenici uključeni u projekt sudjelovali su u radionicama, volonterskim akcijama, edukacijama i terenskoj nastavi.

Sudjelovali su učenici 1.razreda sa svojom učiteljicom Silvijom Soldat, te učenici 5., 6.a  i 7. razreda u izvannastavnim aktivnostima vrtlarske grupe, čuvara prirode i mladih prirodoslovaca s učiteljicama Martom Lončar Vinković, Ivanom Štimec Protrka i Andrijanom Perčić. U volontersku akciju uključili su se i roditelji. Postavljene su kućice za šišmiše, ježeve i ptice, pojilice i hranilice za ptice. Posjetili smo arboretum Opeka u Vinici, tri ekološka OPG-a u Međimurju, imanje Biovrta i OŠ Vratišinec. Na kraju prezentacije prikazan je edukativni video projekta o očuvanju bioraznolikosti. Svi posjetitelji konferencije razgledali su naš školski vrt i malo se podružili uz pripremljeni domjenak.

Svi učenici, roditelji, učitelji susjednih škola te ostali posjetitelji konferencije dobili su edukativnu brošuru "Očuvajmo bioraznolikost – svi smo dio rješenja"  Silvije Kolar-Fodor. Svaki prisutni predstavnik škole dobio je edukativnu društvenu puzzle igru "Upoznajmo pomagače u vrtu" .

Zahvala svim sudionicima projekta!
Andrijana Perčić,
koordinatorica projekta u OŠ Gornji Mihaljevec