Terenska nastava u Sloveniji za učenike koji pohađaju izborni predmet Slovenski jezik i kulturu

Autor: Milena Maračić, 12. 6. 2024.

Ove šk. godine 2023./2024.u našoj školi je uveden izborni predmet Slovenski jezik i kultura. Svi učenici koji su se odlučili pohađati ovaj izborni predmet, imali su priliku otputovati na terensku nastavu Sloveniju, i to potpuno besplatno jer je Savez slovenskih društava u Hrvatskoj pokrio cjelokupni trošak te terenske nastave.

Tako je 6.6.2024. ukupno 25 učenika od 2. do 8. razreda naše škole, u pratnji njihove učiteljice Marine Kovač Fartek i ravanteljice Karmen Sklepić, a u organizaciji TA Rudi Travel, otputovalo u Maribor i Slovenske Konjice.

U 8:00 nas je ispred škole čekao udoban turistički autobus, kao i naša stručna voditeljica putovanja Ružica Saško.

Uz jedno stajanje za odmor, stigli smo u Maribor i krenuli u razgledavanje najvažnijih kulturnih i povijesnih znamenitosti Maribora, kao i njegovih gradskih trgova. Vidjeli smo Glavni gradski trg s Vijećnicom, Slomškov trg s Katedralom, Dvorski trg s Mariborskim dvorcem i Pokrajinskim muzejom.

Uživanje u ljepotama Maribora nastavili smo šetnjom do Lenta - najstarijeg dijela grada, u kojem raste i najstarija vinova loza na svijetu.

Po završetku razgledavanja, uputili smo se u McDonalds, a nakon toga je uslijedila vožnja autobusom do Slovenskih Konjica i posjet malom zoološkom vrtu i tematskom parku Mini Zoo Land, gdje su učenici mogli vidjeti oko 150 životinja i preko 30 različitih životinjskih vrsta te uživati u slobodnom vremenu i igri unutar tematskih i zabavnih parkova.

Nakon zabave u Mini Zoo Landu, uputili smo se autobusom nazad prema Hrvatskoj, zahvalni za sunčan dan i odlično provedenu terensku nastavu u Sloveniji.

učiteljica Marina Kovač Fartek

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji: ''Izlet u Slovenske Konjice''