Uključili smo se i ove godine u volontersku akciju „Marijini obroci“.

U ovu hvalevrijednu akciju spremno su se uključili učenici svih razreda. Projekt se provodio tijekom Korizme, a sakupljen je 331 euro.

Što rade Marijini obroci?

Evo kako je to pojašnjeno na službenoj web stranici, na kojoj se nalaze i ostale informacije o projektima.

„Marijini obroci osiguravaju školske obroke koja mijenjaju živote djece u nekim od najsiromašnijih zajednica svijeta. Obećanje hranjivog obroka dovodi gladnu djecu u učionice, gdje mogu steći obrazovanje i bolje mogućnosti za budućnost. Naši obroci omogućuju gladnoj djeci da dođu u školu te im daju potrebnu energiju za koncentraciju i sudjelovanje u nastavi.

Poslužujemo obroke za više od 2,6 milijuna djece svakog školskog dana, a zajedno možemo doći do sljedećeg gladnog djeteta koje čeka Marijine obroke. Samo 22 € dovoljna su kako bi jedno dijete primalo obroke na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine“.

Skip to content