UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Preostali važni datumi za kandidate
(objavljeni su također i na mrežnoj stranici za upis i Viber-info kanalu)

Unos dokumentacije za dodatne bodove/prava prednosti za kandidate trajat će do 6. 7. u 23:59.

• Unos rezultata dodatnih provjera od strane srednjih škola trajat će do 6. 7. u 21 sat.
  • Unos prigovora trajat će od 7. 7. u 00:01 do 7. 7. u 15 sati.
  • Ljestvice poretka zaključavaju se 7. 7. u 12 sati. To znači da kandidati više neće moći prijavljivati i odjavljivati programe, niti mijenjati redoslijed prioriteta.
  • Objava konačnih ljestvica poretka bit će 10. 7. u 12 sati.
  • Početak ispisa upisnica počet će 10. 7. u 12 sati.
  • Rok za učitavanje potpisanih upisnica u sustav je do 13. 7. u 18 sati.
  • Rok za dostavu ostale dokumentacije koja je uvjet za upis u određene programe obrazovanja je 13. 7. u 18 sati. Ova dokumentacija se šalje direktno na mail srednje škole u koju je ostvareno pravo upisa.
  • Rok za srednje škole za prihvaćanje potpisanih upisnica i verifikaciju svih ostalih dokumenata koji su preduvjet za upis u određene programe obrazovanja je od 10. 7. u 12 sati do 13. 7. u 23:59.

Rok za zaključivanje ocjena i zaključavanje podataka učenicima s teškoćama u razvoju je 26. lipnja u 23:59. Učenici kojima ocjene neće biti zaključene te čiji podaci neće biti zaključani u e-Matici, neće biti rangirani na konačnim rang-ljestvicama za kandidate s teškoćama u razvoju. Pritom je od izrazite važnosti učenicima NE upisivati "Datum do" u e-Matici, jer na taj način neće biti rangirani. Kandidati s teškoćama u razvoju svoje će ljestvice vidjeti od 26. lipnja. Objava konačnih rang-ljestvica za kandidate s teškoćama u razvoju je 27. lipnja.

• Dodatne provjere za kandidate s teškoćama u razvoju provode se od 23. do 26. lipnja. Nakon provedbe provjera, srednje škole će rezultate unijeti svakom kandidatu do kraja dana 26. lipnja.

• Razrednici su dokumentaciju za ostvarivanje dodatnih bodova odnosno aktivaciju posebnog elementa vrednovanja za kandidate s teškoćama u razvoju dužni pročitati i zatim je odobriti, ovisno o tome zadovoljava li dokumentacija kriterije za ostvarivanje dodatnih bodova ili aktivaciju posebnog elementa (Pravilnik, članci 18, 19, 20, 21). Navedeno je potrebno učiniti prije konačnog rangiranja kandidata s teškoćama u razvoju, najkasnije do 26. lipnja u 23:59. Navedeno se radi na kartici "Evidencije" --> "Evidencije prije rangiranja" --> "Dodatni bodovi za učenike" --> Stupac "Prihvaćeno".

• U skladu s Odlukom o upisu, bodovi za upis u sportske odjele postat će vidljivi 27. lipnja; prije objave konačnih ljestvica kandidata s teškoćama u razvoju.

• Početak prijave programa za redovite kandidate bit će 28. lipnja u 8 sati.

HZZ u šk.god.2023./24. financira trošak pregleda učenika na medicini rada
za upis u prvi razred srednje škole za slijedeća deficitarna zanimanja:

Zidar

Tesar

Bravar

Autolakirer

Obućar

Mesar

Kuhar

Krojač

Tokar

Pekar

Prijava kandidata s teškoćama u razvoju

Prijava učenika koji se upisuju u odjele za sportaše u ljetnome i jesenskome upisnom roku

Graditeljska škola Čakovec poziva Vas na Dan otvorenih vrata koji će se održati u četvrtak, 25. svibnja 2023. godine od 17:00 do 19:00 sati u predvorju sportske dvorane Graditeljske škole Čakovec, Športska 1.
Pozvani su  učenici i roditelji osmih razreda da pogledaju radove učenika, pitaju učenike i nastavnike iz prve ruke sve što ih zanima u vezi zanimanja koja upisuju.

Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec

Dani otvorenih vrata – subota 20. svibnja 2023. godine od 10 do 12 sati

Profesionalna orijentacija za učenike osmih razreda osnovnih škola Srednje škole Čakovec

Program upoznavanje škole i obilazak održati će se u dva termina – ponedjeljak 15. svibnja i utorak 16. svibnja 2023. godine u 11:45 sati (besplatan prijevoz autobusom za sve zainteresirane učenike)

Dani otvorenih vrata Gospodarske škole Čakovec održati će se od 2 do 4. svibnja 2023. godine u vremenu od 10 do 15 sati.

Svoj dolazak najaviti na školsku e-adresu.

Dani otvorenih vrata za učenike osmih razreda Tehničke škole Čakovec biti će 11. lipnja 2023. godine od 9 do 12 sati.

Osmašice i osmaši, roditelji, bivše TŠČ-ovke i TŠČ-ovci, poduzetnici, majstori, zaljubljenici utehniku, inovatori, inženjeri u potrazi za avanturom, odličnim poslom i prilikama, svi ste pozvani.

Dani otvorenih vrata Ekonomske i trgovačke škole Čakovec biti će 20. svibnja u vremenu od 9 do 12 sati.

Učenici i njihovi roditelji dobit će priliku sudjelovati u raznim aktivnostima, upoznati se s pojedinim obrazovnim programima i svime što Ekonomska i trgovačka škola Čakovec nudi.

ODLUKA O UPISU UČENIKA U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

PRAVILNIK O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA ZA UPIS U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE

« Listopad 2021 »