> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Zlatar 2018. - Matija Klemenčić osvojio 1. mjesto u kategoriji nižih razreda!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 2. 10. 2018.

Naši učenici već dugi niz godina vrlo uspješno sudjeluju na manifestaciji Zbora malih pjesnika, a ovaj put sudjelovali su: Matija Klemenčić (3.r) koji je osvojio 1. mjesto za najbolju pjesmu u kategoriji nižih razreda - mentorica Nada Panić, te Ela Jambrović (5.r) - mentorica Silvija Soldat i Mateja Jakopić (6.r) - mentorica Lidija Novak Levatić, koje su sudjelovale u kulturno-umjetničkom programu.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama! U nastavku saznajte više detalja o manifestaciji i našim nagrađenim učenicima...

49. Zbor malih pjesnika kao dio kulturne manifestacije „Dani kajkavske riječi“ održan je u Zlataru 29. rujna u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića Zlatar. Zbor malih pjesnika tradicionalno se odvija pod pokroviteljstvom Školske knjige d.d. Zagreb, a priredbama za djecu i mlade pokrovitelj je i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Na ovogodišnji literarni natječaj pristigle su 292 pjesme pisane kajkavskim narječjem iz 50 osnovnih – matičnih i područnih škola iz Krapinsko-zagorske, Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Primorsko-goranske i Zagrebačke županije te Grada Zagreba. Prosudbena komisija u sastavu prof. Željka Horvat, dr.sci. Ivo Kalinski i prof. Ivančica Tomorad, odabrala je izvođenje na Zboru u Zlataru 51 pjesmu, 51 autora  iz 41 škole. Među njima bili su i učenici: Matija Klemenčić koji je s pjesmom Na oblaku osvojio 1. mjesto. Mentorica učenika je njegova učiteljica razredne nastave Nada Panić. Ela Jambrović s pjesmom Vu našem dvorišču nastupila je na priredbi kao i Mateja Jakopić s pjesmom Moja mama. Mentorica Ele Jambrović je njezina, sada već bivša učiteljica razredne nastave Silvija Soldat, a mentorica Mateje Jakopić je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić. U bogatstvu kajkavskih govora Zlatar je postao mjesto okupljanja svih ljubitelja domače riječi, mjesto novih prijateljstava i zvonkog kaja koji će odjekivati do sljedeće godine i „okruglog“ Zbora malih pjesnika.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Zapise s prizorima sudjelovanja naših nagrađenih učenika na manifestaciji u Zlataru pogledajte u foto-galeriji Zlatar 2018.