> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Izvrstan uspjeh naših učenika na međunarodnom likovno-literarnom natječaju Matice hrvatske u Švicarskoj

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 5. 2018.

U pitanju je likovno-literarni natječaj Matice hrvatske za Ruhrsko područje u Švicarskoj, pod nazivom Iserlohn – Osijek 18+18. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je „Zeleno i plavo putovanje“. Pod mentorstvom učiteljice Lidije Novak Levatić naši učenici Mihaela Zadravec (8.r.), Patrik Kolman (6.r.) i Tara Kos (7.r.) polučili su izniman uspjeh osvojivši prvo i dva četvrta mjesta.

Međunarodni likovno-literarni natječaj na temu „Zeleno i plavo putovanje“ za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole proveden je tijekom prethodnih mjeseci. Naša škola sudjelovala je na natječaju u dvije kategorije: likovnoj i literarnoj. Učenica Mihaela Zadravec (8.r.) je osvojila 1. mjesto za literarni putopisni rad Na putu u Koprivnicu. Patrik Kolman (6.r.) opisao je dogodovštine sa svog putovanja na more i osvojio 4. mjesto dok je Tara Kos (7.r.) nacrtala i osmislila strip koji obrađuje ekološku temu te osvojila 4. nagradu u kategoriji likovnih radova.

Natječaj i izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijeloga svijeta održala se u Njemačkoj i Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, a u suradnji internetskog portala Hrvatski glas Berlin, Matice hrvatske za Ruhrsko područje, Mozaik Rim, Hrvatske nastave Hessen, Osnovne škole Tin Ujević iz Osijeka i Osnovne škole Zadarski otoci Zadar.

Proglašenje najboljih radova održano je u Gradskoj galeriji u Iserlohnu, a izložba likovnih radova održana je u Gradskoj vijećnici u Iserlohnu u travnju 2018. godine. Početkom svibnja održano je proglašenje najboljih radova i u Osnovnoj školi Tina Ujevića u Osijeku.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici Lidiji Novak Levatić, našoj učiteljici hrvatskog jezika!

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika