> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Gabrijela Flinčec osvojila 3. nagradu među više od 1070 pristiglih likovnih radova na državnom natječaju Hrvatske glazbene mladeži!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 10. 4. 2017.

Gabrijela Flinčec, učenica 2. razreda naše škole i članica likovno-lutkarske grupe, sudjelovala je na nagradnom natječaju Hrvatske glazbene mladeži pod nazivom "Radost slikanja uz glazbu" i jednoglasnom odlukom svih članova žirija osvojila 3. nagradu. Svečana dodjela nagrada održala se u srijedu 5. travnja 2017. godine ...

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je glazba iz filma "Ratovi zvijezda" Johna Williamsa. Na natječaj je pristiglo više od 1070 radova iz svih hrvatskih županija što osnovnih i srednjih škola te dječjih vrtića. Članovi ocjenjivačkog suda bili su vrsni poznavatelji glazbe, likovne kulture, dizajna i umjetnosti, a to su: BISERKA RAUTER PLANČIĆ - predsjednica, povjesničarka umjetnosti, KATARINA KRPAN - prof. glasovira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, DIMITRIJE POPOVIĆ - akademski slikar i JELENA KORENČIĆ - akademska graf. dizajnerica. Ocjenjivački sud sve je radove pregledao, verificirao, ocijenio te dodijelio nagrade najuspješnijima, a odabrano je stotinjak radova za izlaganje na izložbi. Tako je likovni rad naše učenice Gabrijele Flinčec osvojio 3. nagradu u zbilja žestokoj konkurenciji! Mentorica naše Gabrijele je učiteljica Gordana Polundak, voditeljica likovno-lutkarske grupe.

Otvorenje izložbe, proglašenje nagrađenih radova i uručenje nagrada bilo je 5. travnja 2017. godine u predvorju velike dvorane Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski u Zagrebu. Izložba je otvorena do 12. travnja do kada traje Tjedan glazbe za mlade u sklopu kojeg će se 11. i 12. travnja realizirati tradicionalno glazbeno događanje u produkciji Hrvatske glazbene mladeži i u suradnji s orkestrom Zagrebačke filharmonije i Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog - ove godine podijem KDVL tih će dana odzvanjati glazba iz filmskog serijala Ratovi zvijezda.

Uspjeh učenice naše škole, Gabrijele Flinčec, tim je veći što se na ovaj natječaj javila po prvi puta! Čestitke Gabrijeli i njezinoj mentorici!

Gordana Polundak i Aleksandra-Maria Vuković

Djelić atomosfere s dodjele nagrada pogledajte na foto-galerija Dodjela nagrada - natječaj Hrvatske glazbene mladeži.