Matematički kutak

On English, please! Auf Deutsch, bitte!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 27. 4. 2010.

Matematika na stranom jeziku? Hm… zvuči zanimljivo!

Naši učitelji matematike, engleskog i njemačkog jezika zajedno su pripremili rječnike s matematičkim pojmovima... 'Spikajte' i 'šprehajte' matematiku na stranim jezicima!

On English, please! Auf Deutsch, bitte!

Matematika na stranom jeziku? Hm… zvuči zanimljivo! Naravno ne baš i onima koji se baš i ne snalaze sa stranim jezicima… Naši učitelji matematike, engleskog i njemačkog jezika zajedno su pripremili za učenike 5. razreda rječnike s matematičkim pojmovima i naravno, a osobito na "inzistiranje" koga drugoga već naše učiteljice matematike, i odgovarajuće matematičke zadatke. Ispostavilo se da računati na engleskom ili njemačkom jeziku i nije tako teško (ili možda i je), ali bilo kako bilo vrlo je zanimljivo.

Da iskušate koliko znate matematike i kako se snalazite na stranim jezicima donosimo 6 zadataka na engleskom i njemačkom jeziku, pa svoja rješenja predajte učiteljici matematike (naravno na odgovarajućem jeziku).

P.S. Nešto se šuška da će prva tri učenika s točnim rješenjima biti i prigodno nagrađeni jednom lijepom ocjenom iz aktivnosti iz matematike. Naravno, uz uvjet da su odgovori ispravno napisani na engleskom odnosno njemačkom jeziku!

Aleksandra-Maria Vuković

Priloženi dokumenti: