Aktivnosti prirodoslovne i ekološke grupe

Naš novoizgrađeni hotel za kukce posjetila i ekipa HRT-a!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 17. 10. 2017.

Da će naš hotel za kukce biti tako popularan nismo očekivali! Čak toliko, da ga je četiri dana nakon otvaranja posjetila i ekipa HRT-a i snimila prilog o njemu.

U srijedu, 11.10.2017. posjetila nas je ekipa iz HRT-a Čakovec i sa zanimanjem snimila prilog o našem hotelu za kukce....

Okupili su se svi sudionici ove građanske akcije koja se odvijala 7.10.2017. u poslijepodnevnim satima. U njoj su sudjelovali učenici članovi naše učeničke zadruge "Klopotec" i njihovi roditelji, domar i učitelji naše škole s obiteljima. Okupilo nas se tridesetak i u veselom druženju uz rad i smijeh hotel je bio začas gotov. Pokretač cijele priče je naš partner udruga "Biovrt" sa svojom predsjednicom Silvijom Kolar Fodor, koja je ovaj projekt prijavila pri zakladi "Zamah" i dobila sredstva za njega.

Naši su učenici spremno stali pred kamere i govorili o tome čemu služi i tko će se u njemu nastaniti. Bilo je govora i o cjelokupnom našem radu u zadruzi, a najviše vrtu i voćnjaku.

Sve nas je iznenadila vijest da će prilog o nama biti emitiran i u Podnevnom dnevniku HRT-a u 12:00 u petak 13.10.2017. te još i u Županijskoj panorami i Regionalnom dnevniku. S ponosom smo gledali kako se kadrovi iz naše škole gledaju u čitavoj Hrvatskoj!

Marta Lončar-Vinković
voditeljica učeničke zadruge

Zanimljive prizore i detalje sa subotnje akcije izrade hotela za kukce i snimanja priloga za HRT pogledajte u foto-galeriji HRT-ov prilog o našem hotelu za kukce. Pročitajte više o projektu i izradi hotela za kukce u našoj školi i Novom Selu Rok u članku objavljenom na portalima eMedjimurje ili Međimurske novine.