Aktivnosti prirodoslovne i ekološke grupe

Pčelarstvo u našoj školi

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 10. 2014.

S ciljem upoznavanja vrijednog i važnog života pčela 24. listopada 2014. održano je predavanje na temu "Pčelarstvo". Izrazito zanimljivo i poučno predavanje održao je predsjednik pčelarske udruge "Agacija" - gospodin Branko Lipić.

Istog smo dana posjetili i sajam pčelarstva "Sivka 2014" gdje smo mogli vidjeti žive pčele, razne oblike košnica, zaštitna odijela te ostali pčelarski pribor.

S ciljem upoznavanja vrijednog i važnog života pčela održano je u našoj školi za učenike 1. do 8.r predavanje na temu "Pčelarstvo". Izrazito zanimljivo i poučno predavanje održao je predsjednik pčelarske udruge "Agacija", gospodin Branko Lipić. Gospodin B.Lipić upoznao je učenike s osnovama pčelarenja ali i s zanimljivim činjenicama o pčelama. Da bi sve bilo još zanimljivije, učenici su imali priliku isprobati zaštitna odjela te su vidjeli pčelinju košnicu uživo.

S uzbuđenjem i željom da naučimo još više posjetili smo i sajam pčelarstva "Sivka 2014" u Varaždinu. Tamo su nas dočekali predstavnici udruge "Agacija" koji su nas proveli po sajmu i upoznali s radom pčelara.

Na sajmu smo mogli vidjeti izlagače proizvođače meda, propolisa, peluda, zaštitnih odijela te drugog pčelarskog pribora. Najviše naše znatiželje privukle su žive pčele u košnici gdje smo svi veselo i znatiželjno tražili maticu. Posebno nas se dojmila izložba košnica pletara iz raznih zemalja. Osim što smo upijali nove informacije uživali smo i u degustaciji meda te finih medenjaka. Na kraju smo ponosno zaključili da su nam pčele izrazito važne u ekologiji, za oprašivanje te za zdravlje čovjeka.

Andrijana Perčić
učiteljica pri-bio-kem

Foto-zapise s predavanja i sajma pogledajte na foto-galerija Pčelarstvo u našoj školi.