PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

Međužupanijski susret učeničkog zadrugarstva

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 25. 11. 2017.

Učenici naše škole i članovi Učeničke zadruge Klopotec, Kim Košir, Borna i Filip Pilaj, Matea Jakopić, Luka Krčan, Tina Gregorinčić i Mihaela Zadravec sudjelovali su na Međužupanijskom susretu učeničkog zadrugarstva  u organizaciji Zagrebačke županije. Susret je održan u petak 17. studenog u OŠ Pavao Belas u Prigorju Brdovečkom, a s učenicima je bila i voditeljica grupe Čuvari prirode i Voćarske grupe Ivana Štimec Protrka.

Nakon putovanja autobusom kroz Hrvatsko zagorje, stigli smo u Prigorje Brdovečko gdje su nas dočekali ljubazni domaćini predvođeni ravnateljem škole gosp. Andrejom Peklićem. Nakon svečanog otvaranja susreta učenici su sudjelovali u kreativnim radionicama koje su organizirale škole domaćini. Otkrili smo neke nove tehnike ručnih radova, a osobito nam se svidjela obrada drvenih pločica elektro strojem „Unimat“ koji je potpuno siguran za upotrebu a daje velike mogućnosti izrade. Malo smo se igrali i sa strujom – također na bezopasan način, da bi na kraju Djed Mraz kojeg smo izradili dobio oči koje svijetle. Izrađivali smo i čestitke za Božić, nakit, savijali papir kviling tehnikom, a bilo je zanimljivo otkriti novu vrstu mekanog drva od kojeg se izrađuje nakit. Nakon ručka, koji je bio organiziran u školi obišli smo dvorac Lužnica. Tamo su nas dočekale sestre milosrdnice iz redovničke zajednice sv. Vinka Paulskog koje su i vlasnice dvorca. Čuli smo zanimljivu priču o kupnji i obnovi dvorca, a imali smo i vodstvo kroz sve prostorije ovog iznimno dobro očuvanog dvorca kojeg posjetitelji mogu razgledati tijekom cijele godine.

Ivana Štimec Protrka
voditeljica voćarske sekcije UZ

Zanimljive prizore i detalje sa susreta pogledajte na Međužupanijski susret UZ 2017.

« Ožujak 2024 »