Iz života učeničke zadruge...

RECIKLIRANJE STAROG TRAPERA U OSNOVNOJ ŠKOLI GORNJI MIHALJEVEC

Autor: Milena Maračić, 7. 7. 2021.

Učenička zadruga „Klopotec“ iz Gornjeg Mihaljevca među svojim sekcijama ima i grupu „Čuvara prirode“ koji ponosno ističu svoje uspjehe u recikliranju starih tkanina.

Naša priča o recikliranju tkanina započela je željom da očuvamo okoliš i smanjimo nepotrebno odbacivanje odjevnih predmeta.

Najprije smo potaknuli učenike i lokalnu zajednicu u sakupljanju starih baterija. Odaziv je bio velik, pa smo u suradnji s tvrtkom koja otkupljuje baterije zaradili dovoljno novaca da kupimo stroj za šivanje i sav potrošni materijal.

Naučili smo vješto rukovati strojem, pa je pod vodstvom naše voditeljice, vjeroučiteljice Ivane Štimec Protrka - započela proizvodnja uporabnih materijala od starih traperica i pamučnih majica.

Šivamo pernice, kozmetičke torbice, privjeske, straničnike, torbe za kupovinu, pa ćak i torbe koje su lijep modni dodatak.

Većinu naših proizvoda prodajemo na školskom sajmu ili danima otvorenih vrata Škole. Uspijevamo zaradom pokriti sve naše troškove, ali i zaraditi dodatak novac kojeg najčešće usmjerimo u humanitarne svrhe.

Pogledajte fotografije u foto albumu Recikliranje.

Voditeljica grupe Ivana Štimec Protrka