MALA POMOĆ VELIKIM LJUDIMA

Autor: Milena Maračić, 11. 12. 2020.

Biti dobar je plemenito. Učiti druge da budu dobri je još plemenitije. (Mark Twain)

Godina koju polako ostavljamo za nama od samog je početka prepuna izazova i žrtvovanja u gotovo svakom pogledu. Kako nas je pandemija sve dotaknula i promijenila nam živote iz temelja, iskazivanje empatije i pomaganje drugima nikad nije bilo važnije nego sada.

Osnovna škola Gornji Mihaljevec dugi niz godina organizira i sudjeluje u različitim humanitarnim akcijama –  čime želimo pomoći onima kojima je pomoć potrebna, a istovremeno kod učenika probuditi socijalnu osviještenost i važnost činjenice kako i najmanja pomoć u pravom trenutku može biti ogromna.

Prateći svakodnevno ovu tešku epidemiološku situaciju te nevjerojatni angažman i požrtvovnost osoblja na  COVID – odjelu Županijske bolnice Čakovec, naša je Učenička zadruga „Klopotec“ OŠ Gornji Mihaljevec odlučila djelatnicima koji rade na odjelima s COVID-19 oboljelima donirati svoj proizvod – ekološki sok proizveden od starinskih sorti jabuka iz vlastitog školskog voćnjaka i prirodni med kupljen kod međimurskih pčelara od sredstava zarađenih prodajom soka.

Ovom smo malom ali iskrenom gestom od srca  željeli djelatnicima Županijske bolnice Čakovec reći jedno veliko HVALA!

Donaciju su u ime škole i zadruge uručile ravnateljica škole Karmen Sklepić i voditeljica učeničke zadruge Andrijana Perčić, a primila gđa. Sandra Novak, voditeljica uslužnih poslova ŽBČ koju je gesta naših zadrugara ganula te je nekoliko puta napomenula kako je svaka, pa i najmanja pomoć dobrodošla.

Jelena Kolar Dokleja

školska knjižničarka