Posjet vojne policije

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 9. 12. 2019.

5. prosinca 2019. našu je školu posjetila Pukovnija Vojne policije (PVP).

Desetnik Goran Miljančić, skupnik Bruno Polak, nadnarednik Ante Cvitanović i ostali predstavnici Vojne policije upoznali su učenike i učitelje s poslovima koje obavljaju, kao i s radom centra za obuku i dresuru pasa.

Općenito o Vojnoj policiji, poslovima koje svakodnevno obavljaju, o njihovoj opremi i naoružanju koje koriste te ostalim radnjama govorio je desetnik Goran Miljančić iz 1. satnije PVP-e.

U sklopu Satnije Antiterorističke Vojne policije (SATVP) skupnik Bruno Polak prezentirao je opremu i naoružanje, te kako izgleda obuka jednog pripadnika SATVP i koji su kriteriji da bi to postali.

S radom i djelovanjem centra za obuku i dresuru pasa (Nastavno središte Vojne policije „Alfred Hill“) upoznao nas je nadnarednik Ante Cvitanović.

Drugi dio prezentacije bio je na travnatim terenima iza škole gdje su narednik Alen Magdalenić, desetnik Mihael Mikec, skupnik Danijel Vuković i skupnik Filip Smiljanić
sa svojim psima Dee Dee i Calypsa prikazali pokaznu vježbu i oduševili nas nevjerovatnim vještinama i uigranošću.
Psi se u tom centru obučavaju za traganje, čuvanje i zaštitu, detekciju eksploziva, droge, duhana i sl.
Na kraju smo se malo družili i poigrali sa štencima Estom, Electrom i Ester koje će, barem po onome što smo vidjeli, vrlo brzo stopama svojih starijih uzora.

Dijana Radek
učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture

Zanimljive prizore i detalje s posjeta pogledajte u foto-galeriji Posjetila nas vojna policija.