Međunarodna suradnja učeničkih zadruga Hrvatske i Vojvodine, Srbije

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 8. 12. 2019.

Hrvatska udruga učeničkog zadrugarstva  prošlog je vikenda od 29. 11. do 1. 12. 2019. godine organizirala susret međunarodne suradnje učeničkih zadruga Republike Hrvatske, Vojvodine i Srbije u Somboru i Bačkom Monoštoru. Na susretu je sudjelovalo više od 40 sudionika: zadrugara, voditelja i suradnika učeničkih zadruga - predstavnika svih županija Republike Hrvataske.

Našu su županiju na ovom susretu predstavljale  učenice naše škole: Mateja Jakopić i Lea Zadravec (7.r.) te ravnateljica škole Karmen Sklepić.

U sklopu međunarodnog susreta posjetili  smo Osnovnu školu „22oktobar“ u Bačkom Monoštru, mjestu pokraj Sombora na sjeveru Bačke, u kojem živi većinsko hrvatsko stanovništvo. U sklopu posjeta, nakon programa koji je održan u školi, obišli smo mjestoSombor i  posjetili zanatlije u Bačkom Monoštoru, obiteljsko-pčelarsko gospodarstvo"Periškić" te Etno kuću „Kuveljić“, a nakon povratka u školu zajedno s učenicima i učiteljima domaćinima održane su radionice prigodne za ovo vrijeme: izrade božićnih  čestitaka i anđela.

Naravno, posjetili smo i razgledali Sombor u kojem smo  bili smješteni i upoznali se sa njegovim znamenitostima.
Bilo je to jedno  lijepo i poučno putovanje. Mnogo toga smo vidjeli, doživjeli i stekli nova poznanstva. Imali  smo priliku upoznati se i razmijeniti iskustva sa kolegama i kolegicama, a učenici su se mogli povezati sa svojim vršnjacima iz drugih županija naše domovine, kao i s učenicima i učiteljima domaćinima koji su nas vrlo lijepo primili i bili pravi domaćini.

Bilo je to ugodno druženje mladih zadrugara i divno iskustvo koje će se dugo pamtiti.

Karmen Sklepić
ravnateljica škole

Zanimljive prizore sa susreta, kao i detalje s puta pogledajte u foto-galeriji Sombor 2019..