Roberta i Patrik na Hrvatskom dječjem festivalu

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 4. 11. 2019.

U subotu 2. studenoga 2019. godine Roberta Belić i Patrik Kolman iz 8.r. nastupili su pod mentorstvom Lidije Novak Levatić na Hrvatskom dječjem festivalu.

26. po redu Hrvatski dječji festival i ove je godine okupio pregršt radova što glazbenog, što literarnog ili likovnog sadržaja. Proteklih godina festivala tako je nastalo 545 novih dječjih pjesama što su ih napisali profesionalni skladatelji i tekstopisci, vrsni aranžeri odradili skladbe; mali slikari naslikali su oko 1300 slika, a mali literati preko 5600 radova. Ove godine na natječaj je pristigao njih pozamašan broj, ali odabrano ih je samo 23 za glazbeni dio programa, nastao je Zbornik HDF-a sa ponajboljim pristiglim pjesmama od kojih je pročitano njih  21. Među njima su i pjesme naše Roberte i Patrika.

Povjerenstvo u sastavu Nine Novak Oiseau, Mladena Jankovića, Dragane Radusinović Tafre i Nikoline Baletić posebno je pohvalilo Robertinu pjesmu koja je sadržajno vezana uz upozorenje svima nama u vezi upotrebe interneta, mobitela i računala. Ravnatelj Festivala Ivan Kuliš sve je nazočne došao nakratko pozdraviti, dok su se pokrovitelji festivala ispričali radi opravdanih razloga. Pokrovitelji su Kolinda Grabar Kitarović, predsjednica RH, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo kulture, Gradski ured za kulturu i umjetnik pokrovitelj likovnog oblikovanja Festivala Davor Gobac te još brojni sponzori.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika