Online edukacija - Šetnja kroz Centar za posjetitelje Med dvemi vodami

Autor: Milena Maračić, 13. 1. 2021.

Učenici naše škole pogledali su edukativni video „Šetnja kroz Centar za posjetitelje Med dvemi vodami“ koji je pripremila ustanova Međimurska priroda u sklopu projekta „Zajedno gradimo održivu budućnost“ koji provodimo u suradnji s udrugom Biovrt.

I ove školske godine aktivni smo u projektu „Zajednički gradimo održivu budućnost“ u suradnji s udrugom Biovrt. Prema planu projekta učenici su na jesen trebali posjetiti Javnu ustanovu Međimursku prirodu, no zbog preporuka Stožera posjet nije bilo moguće organizirati.

Međutim, ustanova Međimurska priroda našla je način da nam približi novi Centar za posjetitelje u Križovcu. Naime, zaposlenici ustanove snimili su video „Šetnja kroz Centar za posjetitelje Med dvemi vodami“ u kojem prikazuju i opisuju postav svog novog centra. Mura i Drava bogate su bioraznolikošću vrsta isto kao i staništa uz vode, a sve je poučno opisano i prikazano u filmu.

Edukativni video pogledali su svi učenici koji sudjeluju na projektu, učenici 3.razreda, te učenici vrtlarske grupe, zaštitari prirode i mladi prirodoslovci (u studenom i prosincu). Svoje znanje provjerili smo rješavanjem upitnika nakon što smo pogledali filmić.

Zahvaljujemo djelatnicima Međimurske prirode na vrlo poučnom i zanimljivom videu i nadamo se skoroj posjeti uživo!

Andrijana Perčić
Voditeljica UZ KLopotec